Ogólnopolski Dzień Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej – 9 lutego 2022

12 stycznia 2022, wprowadził(a) ot

Uchwałą Zarządu Głównego Polskiego Towarzystwa Ludoznawczego w dn. 26 października 2019 roku ustanowiono, że 9 lutego będzie Ogólnopolskim Dniem Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej. W tym dniu w 1895 roku w sali ratusza we Lwowie z inicjatywy prof. dra Antoniego Kaliny powołano Towarzystwo Ludoznawcze, którego spadkobiercą i kontynuatorem jest Polskie Towarzystwo Ludoznawcze. Zachęcamy wszystkich Państwa do włączenia się w obchody Ogólnopolskiego Dnia Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej w roku 2022 i  i organizowania (on line) spotkań, prelekcji, wykładów, dyskusji, projektowania grafik i plakatów, a także do podejmowania wszelkich działań, których głównym celem będzie informowanie o dorobku polskich naukowczyń i naukowców związanych z etnografią, etnologią i antropologią kulturową oraz ich bieżących przedsięwzięciach.

W 2022 roku proponujemy Państwu udział w akcji Wielka Mi Rzecz, która ma na celu prezentację za pomocą krótkiego filmu (ok 1-2 minuty) rzeczy pamiątkowych, nietypowych (albo typowych), ważnych lub obdarzanych sentymentem. Nagrany materiał zostanie wyemitowany na kanale PTL w serwisie YouTube.pl oraz w serwisie społecznościowym Facebook. O tym, jak dołączyć do naszej akcji można przeczytać tutaj.
Prosimy wszystkie zainteresowane instytucje oraz osoby praktykujące etnografię, etnologię i antropologię o przysyłanie na adres mailowy wrocławskiego biura PTL informacji o organizowanych w ramach obchodów tego dnia wydarzeniach: ptl@ptl.info.pl.
Tutaj można pobrać plakat i logotyp Ogólnopolskiego Dnia Etnografii, Etnologii i Antropologii Kulturowej, by mogły pojawić się na stronach internetowych i w siedzibach współuczestniczących w nim instytucji i organizacji oraz w mediach społecznościowych.
Zachęcamy wszystkich do wspólnego świętowania naszego dnia!

powrót »

Wpis z kategorii Wydarzenie